KUVAUS
Farfalla Rose Natural Eau De Cologne on nestemäinen, kellertävä sekä ruusun tuoksuinen lasisessa suihkepullossa oleva luomuparfyymi.
Farfallan tuoksut valmistetaan luomu alkoholista, luomu kukkaisvesistä sekä luonnollisista eteerisistä öljyistä.
100% Luonnollinen, kevyt ja ihana luomuparfyymi soveltuu kaikille tuomaan mietoa ja luonnollista hienostunutta ruusun tuoksua. Tuote ei sisällä kemiallisia hajusteita jonka ansiosta se voi soveltua kemikaaliherkille. Tuote on eläinkokeeton, valmistettu reilun kaupan raaka-aineista ja ainesosista 95 % on luomusertifioitua. Vain ulkoiseen käyttöön. Tuotteen sisältämät eteeriset öljyt voivat aiheuttaa allergiaa ja niille voi herkistyä pitkäaikaisen käytön seurauksena.
Koko: 50 ml
Säilytys: Huoneen lämmössä lasten ja eläinten ulottumattomissa.
Säilyvyys: 6 kk avaamisesta.
Valmistaja: Farfalla Essentials AG.
Valmistusmaa: Sveitsi, Uster.
TUOTETIEDOT
Farfalla Rose Natural Eau De Cologne 50 mlINCI: alcohol*, parfum, linalool**,citronellol**, geraniol**, limonene**, benzyl benzoate**, coumarin**, citral**, farnesol**, benzyl cinnamate**, eugenol**, benzyl salicylate**, benzyl alcohol**
* Luomusertifioitu
** Esiintyy luonnostaan eteerisissä öljyissä
SKU: TP6461Osastot: Hajuvedet ja parfyymit, Tarjoukset, Tuoksut, Varaston tyhjennys
Avainsanat: eau de cologne, eläinkokeeton, Farfalla, hajuvesi, kevyt, luomu, luomuparfyymi, luonnollinen, luonnollinen tuoksu, mieto, ruusu, tuoksut, vegaaninen
Parasta ennen: 30.4.2023