FLOW COSMETICS Solid Roots Aromatherapeutic Root Chakra Oil Blend – Eteerinen öljyseos 10 ml
Luonnollinen, vegaaninen ja luomulaatuinen eteerinen öljysekoitus soveltuu erinomaisesti helposti rasvoittuvalle iholle sekä lisäämään henkistä elinvoimaa.
31,50 €
Varastossa
KUVAUS
FLOW COSMETICS Solid Roots Aromatherapeutic Root Chakra Oil Blend on öljymäinen, kellertävä sekä patsulin ja sypressin tuoksuinen pienessä lasipullossa oleva eteerinen öljysekoitus.
Solid Roots -öljysekoitus tasapainottaa juurichakraa sekä auttaa lievittämään stressiä ja levottomuutta. Vetiverin, patsulin sekä sypressin eteeriset öljyt sopivat erityisen hyvin rasvaisen ihon hoitoon ihoa tasapainoittavien ominaisuuksien ansiosta. Öljysekoitus poistaa myös nesteitä ja turvotusta sekä lievittää infektioita ja ihottumia. Öljysekoitus sisältää vuorikristallin palasen, joka nostaa energiatasoja, luo parantavaa energiaa ympärilleen sekä hoitaa ja puhdistaa kaikkia chakroja.
Luonnollinen, vegaaninen ja luomulaatuinen eteerinen öljysekoitus soveltuu erinomaisesti helposti rasvoittuvalle iholle sekä lisäämään henkistä elinvoimaa. Tuote on eläinkokeeton eikä se sisällä synteettisiä ainesosia. Eteeriset öljyt voivat aiheuttaa allergiaa ja niille voi herkistyä pitkäaikaisen käytön seurauksena. Ei sovellu raskauden ja imetyksen aikana eikä lapsille käytettäväksi. Vain ulkoiseen käyttöön.
Huom! Ei saa käyttää laimentamattomana iholle, sekoitettava aina kasviöljyyn. Ei sovellu limakalvoille, rikkoutuneelle iholle tai silmille.
Käyttö: Hierontaan sekä ihonhoitoon 1-2 tippaa sekoitettuna 10 ml pohjaöljyä tai voidetta. Meditaatiossa, huonetuoksuna tuoksulyhdyssä tai diffuuserissa 3-5 tippaa. Soveltuu myös käytettäväksi parfyymina tai kotitekoisen kosmetiikan tuoksuna.
Koko: 10 ml
Säilytys: Huoneen lämmössä lasten ja eläinten ulottumattomissa.
Säilyvyys: Katso paketin parasta ennen päiväys.
Maahantuoja: Vihreä Kosmetiikka Finland Oy, Riihimäki
Valmistusmaa: Suomi
TUOTETIEDOT
FLOW COSMETICS Solid Roots Aromatherapeutic Root Chakra Oil Blend – Eteerinen öljyseos 10 mlINCI: CUPRESSUS SEMPERVIRENS LEAF OIL*, VETIVERIA ZIZANOIDES ROOT OIL*, POGOSTEMON CABLIN LEAF OIL*, QUARTZ
* Luomusertifioitu raaka-aine
SKU: TP5887Osastot: Eteeriset öljyt, Tarjoukset, Tuoksut, Varaston tyhjennys
Avainsanat: diffuuseri, eläinkokeeton, eteerinen öljy, FLOW COSMETICS, huoneilma, ihonhoito, ihottuma, koti, luonnollinen, rasvoittuva iho, tuoksut, turvotus, vegaaninen, öljyseos
Parasta ennen: 10/2023