Siirry sisältöön
  • Ostoskori

    SAAREN TAIKA Novapuu Saippua-alunen reunoilla Mänty 130×85 mm (ovaali)

    Ovaali, vaalea ja ympäristöystävällinen käsin tehty saippua-alunen palasaippuoiden ja -shampoiden hygieniseen esillepanoon.

    15,95 

    Varasto loppu

    KUVAUS

    Saaren Taika Novapuu Saippua-alunen reunoilla on ovaalin muotoinen, parafiiniöljykäsitelty ja vaalea käsin viimeistelty saippua-alunen.

    Novapuun aikaa kestävä, männystää valmistettu saippua-alunen. Alusessa on läpireiät joiden ansiosta ylimääräinen vesi pääsee valumaan pois ja näin palasaippuat kuivavat nopeammin käyttöjen välissä eikä se kulu niin nopeasti. Aluset käsitellään parafiiniöljyllä joka pitää puun pinnan hengittävänä ja hygieenisenä sekä antaa kauniin vaalean värin ja suojaa kosteutta vastaan saaden tuotteesta kestävämmän.

    Hoito-ohje: Huoltamalla saippua-alusta säännöllisesti pidentyy sen käyttöikä huomattavasti. Pese alunen lämpimällä vedellä, hankaa saippuajäämät pois ja huuhtele huolellisesti. Tämän jälkeen voit desinfioida ja poistaa hajut alusesta sitruunahapolla. Puolita sitruuna ja purista siitä mehut aluselle jonka jälkeen hankaa kauttaaltaan alunen rätillä tai talouspaperilla.

    Kulunutta ja naarmuuntunutta pintaa voi myös kevyesti hioa hienolla 120/240 hiekkapaperilla.

    Alusen kuivuttua on suositeltavaa öljytä se pellavaöljyllä tai jollain kotoa löytyvällä ruokaöljyllä, näin se saa lisää suojaa kosteutta vastaan ja pinta pysyy hengittävänä. Voit kaataa öljyä suoraan astiaan tai levittää rätillä tai talouspaperilla öljyä kauttaaltaan aluseen ja antaa sen imeytyä hetken aikaa. Tämän jälkeen pyyhi ylimääräinen öljy pois talouspaperilla ja alunen on taas käyttövalmis.

    Koko: 130 x 85 mm

    Valmistuttaja: Saaren Taika

    Valmistaja: Novapuu, Marttila

    TUOTETIEDOT

    SAAREN TAIKA Novapuu Saippua-alunen reunoilla Mänty 130×85 mm (ovaali)

    INCI: Mänty, parafiiniöljy

    SKU: TP7446
    Osastot: , , , , , , , , ,
    Avainsanat: ekologinen, hygieninen, kestävä, koti, luonnonmukainen, mänty, novapuu, parafiiniöljy, saaren taika, saippua-alunen
    Valmistaja: